Газовая горелка и щепочница. Опыт туриста.

15.08.2016

Бороздя просторы интернета, мы нашли интересный обзор  туриста ZLUKA AKA SLIM, который в своем ЖЖ поделился опытом использования газовых горелок(плиток) и щепочницы. Надеемся, этот обзор поможет вам лучше подготовится к вашим будущим походам.

"Поки є час та натхнення))

Цей огляд мав з'явитись ше пів року назад, але добрався тільки тепер. Якраз перед сезоном пікніків...Поділюся невеликим досвідом використання газовихпальників і щепочниці в минулому році...

Ще взимку починаючи готуватись до дикого моря і потроху збираючи тривожний чемоданчик придбав на алі (вартість 6$) міні пальничок модель R0844, вага 80 гр. і для розуміння витрат газу провів пару експериментів.

Висота на маленькому балоні приблизно 20 см.
Котелок Кемпінг на 2,2л для такого пальника виявився максимальним, думаю щось важче вже б не втримав, але й з цією вагою стікість конструкції була мінімальна.

Полум'я зосереджене в центрі, площа активного закипання складала 6*6 см.


Час закипання склав 20 хв. Витрати газу близько 30 гр.

Далі спробував закипятити 1л води в стальній кружці


Час 8хв, витрати близько 18 гр.

Данні по витраті газу є приблизнтими так як точні канули в... разом зі страим телефоном.
З практики получилось: на морі ми виттратили 1 балон  450гр. за 6 днів на 6 чоловік. Використовували для приготуванння сніданку+кава/чай кожен день, розігрів їжі (безпроблем підігрівали в 6л. казанку залишки (3л.) супу (казанок стояв на тринозі), чай/кава в дні коли йшов дощ і кожен вечір розпалювали вугілля для кальяну))). Супи і вечері ми готували в казанку на багатті.
Ще 1 балон 450гр. ми витратили  за 6 днів на 3х, всі прийоми їжі готувались на газу( використали 90%балону, трохи лишилось).

Ще одим пальником був HW-001, теж з Алі за 11$, вага 220 гр.
В порівнянні з попереднім пальником, він стійкіший за рахунок підключення за допомогою шлангу і установки на землю. Час закипання 2,2 л води в два рази швидше, але й витрати газу в 2 рази більші!!!

Наступним варіантом для розігріву, приготування є щепочниця.

Ціна 170грн.(прибл. 6,5$), вага 380гр.


Для кипятіння 1л води достатньо дров, якшо це можна так назвати в кількості як на фото нижча (все що знаходиться в радіусі 2м). По часу, всього десь хв 30 (з моменту розпалу пічки) вода закипала 16-18хв.
Те що мені не сподобалось так це велика кількість нагару на пічці і посуді.

Висновок.
для невеликої компанії 2-3 людини:

а)максимально автономний та економічний варіант щепочниця;

б) зручний, комфортний перший варіант пальника, ящо компанія велика то необхідно брати пальник HW-001 (або в декілька заходів готувати пальником з пергого варіанту), але цей варіант досить затратний по газу, можливий варіант з використанням щепочниці максимального розміру або триногу і відкрите багаття."
 

Источник:zluka-aka-slim.livejournal.com

Новости

  • Обзор газовой горелки Kovea Power Nano Stove KB-1112

    На сайте киевского туристического клуба "Шатун" мы нашли полезный обзор одной из самых популярных моделей газовых горелок – Power Nano. Рекомендуем к прочтению

    30.12.2014
  • На что способны газовые резаки Kovea?

    Среди газового оборудования резаки (они же – газовые горелки пистолетного типа) занимают особое место. Работают такие приборы от портативного газового баллона и различаются по размеру (мощности) пламени и сфере использования. Функционал устройства огромен и не ограничивается использованием во время отдыха на природе.

    24.12.2014